ZAGREB – Samoborsku karatisticu Sadeu Bećirović, koja je na 61. Europskom prvenstvu za seniore u karateu, održanom u Frankfurtu u svibnju 2026. godine, osvojila zlatnu medalju te time i naslov prvakinje Europe kao i ekipnu brončanu medalju, u prostorijama Zagrebačke županije, u četvrtak, 25. lipnja 2026. godine, primio je i prigodno nagradio zamjenik župana Zagrebačke županije, Ervin Kolarec.
-Osvojene medalje i vrhunski rezultati, kako u pojedinačnoj tako i u ekipnoj konkurenciji, predstavljaju razlog za ponos cijeloj Zagrebačkoj županiji, rekao je Kolarec te istaknuo kako su Sadeini rezultati primjer dugogodišnjeg rada, treniranja i upornosti svim drugim sportašima.
Zagrebačka županija dugi niz godina osigurava značajna proračunska sredstva za sport, iz godine u godinu ih povećava, te ulaže i u sportsku infrastrukturu. U narednom razdoblju gradit će se i dograđivati 24 školske sportske dvorane. – Uz to, Zagrebačka županija dobila je status Europske regije sporta za 2027. godinu, upravo zahvaljujući ovakvim vrhunskim rezultatima sportaša Zagrebačke županije, naglasio je Kolarec te Sadei uručio nagradu u vrijednosti 1.700 eura.
Sadea Bećirović uputila je riječi zahvale Zagrebačkoj županiji, svom klubu i treneru Darku Šimuncu, te najavila kako slijede nove pripreme za Mediteranske igre i Svjetsko prvenstvo. -Nadam se da će me ozljede zaobići te da ću nastaviti ostvarivati dobre rezultate, istaknula je Bećirović.
U konkurenciji više od 670 natjecatelja iz 51 države, osvojiti europsko zlato izniman je uspjeh što potvrđuje Sadeinu kvalitetu sportašice, rekao je trener Darko Šimunec.
Prijemu su nazočili i reprezentativac Ivan Terihaj, koji je u svom debitantskom nastupu u seniorskoj konkurenciji do 75 kilograma osvojio 5. mjesto, zatim Vladimir Bregović, predsjednik Zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije i pročelnica županijskog Upravnog odjela za sport, Jadranka Dujić Frlan.

