Skip to content

Svetište Majke Božje Bistričke posjetio kardinal Dominique Mamberti, prefekt Vrhovnog suda Apostolske signature

Posted in Vijesti Radija Kaj

MARIJA BISTRICA – Uz blagdan sv. Ivana Krstitelja, Hrvatsko nacionalno svetište Majke Božje Bistričke i Hodočasničku ambulantu posjetili su prefekt Vrhovnog suda Apostolske signature, kardinal Dominique Mamberti, te veleposlanik Malteškog viteškog reda u RH Pietro Mortini. Rektor svetišta i župnik Župe Uznesenja BDM u Mariji Bistrici Tomica Šestak i župni vikar  Vedran Jakić goste su upoznali s detaljima iz povijesti Nacionalnog Svetišta Majke Božje Bistričke, a kardinal Mamberti obišao je i blagoslovio Hodočasničku volontersku ambulantu koja je najvećim dijelom opremljena upravo zahvaljujući donacijama Malteškog viteškog reda u RH.

Ove godine je ta ambulanta  postala dio zdravstvenog sustava kao Turistička ambulanta Doma zdravlja krapinsko zagorske županije. Usprkos tome i nadalje u ambulanti rade volonteri no kako je navela koordinatorica volontera dr. Sanja Kovačić, njihova je misija dobiti naziv Hodočasnička volonterska ambulanta, a što zdravstveni sustav u RH trenutno ne prepoznaje.

Jedina je to i prva volonterska turistička ambulanta u Hrvatskoj u kojoj je trenutno 58 aktivnih volontera (liječnika, medicinskih sestara, fizioterapeuta, magistara farmacije, studenata medicine i nemedicinskog osoblja) koji dežuraju u dane hodočašća, mahom vikendima i blagdanima.

Radio KAJ - Zagreb i sjeverozapadna Hrvatska