Skip to content

Diljem Krapinsko-zagorske županije održavaju se Dani otvorenih vrata EU projekata

Posted in Vijesti Radija Kaj

ZABOK – Nakon četiri godine, u Krapinsko-zagorskoj županiji ponovno se održavaju Dani otvorenih vrata EU projekata, koje zajednički organiziraju Zagorska razvojna agencija i Krapinsko-zagorska županija. Tim povodom u petak, 15. svibnja 2026. godine, u Zaboku je održana konferencija za medije

Program Dana otvorenih vrata EU projekata u Krapinsko-zagorskoj županiji započeo je 8. svibnja u festivalskom ozračju predstavljanjem projekta Regenerator u Zaboku, rekla je ravnateljica Zagorske razvojne agencije, Karolina Barilar.

-Riječ je o projektu financiranom sredstvima Europske unije u prošloj financijskoj perspektivi, kroz koji se željelo pokazati koji su sve sadržaji dostupni zainteresiranim dionicima i ciljanim skupinama, prvenstveno mladima, rekla je Barilar. Proteklog tjedna fokus je bio na zdravstvenim projektima, a u Zaboku je u petak, koz tradicionlano događanje „Mali gastro“ predstavljen i projekt uspostave Regionalnog centra kompetentnosti u turizmu i ugostiteljstvu, koji je najveći uspješno projekt realiziran na području županije. Događanja se nastavljaju i narednih dana, a program završava u Radoboju predstavljanjem projekta „Aktivni nakon 65“

-Iz programa je vidljivo da su aktivnosti na području županije brojne, da pokrivaju različite sektore i ciljne skupine te daju dodanu vrijednost kvaliteti života stanovnika diljem Krapinsko-zagorske županije, naglasila je Barilar dodavši kako će Zagorska razvojna agencija i dalje intenzivno raditi na projektnim aktivnostima kako bi program Dana otvorenih vrata iduće godine bio još bogatiji.

Dani otvorenih vrata EU projekata građanima omogućuju izravan uvid u rezultate projekata financiranih europskim sredstvima te njihov utjecaj na svakodnevni život, istaknula je resorna županijska pročelnica Vlatka Mlakar.

-Krapinsko-zagorska županija bila je vodeća županija u Hrvatskoj po povlačenju EU sredstava u mandatu 2021.–2024. Takav trend nastavljen je i u 2025. godini, kada je Županija bila na drugom mjestu po povlačenju sredstava iz Europske unije, naglasila je Mlakar, dodavši da je Krapinsko-zagorska županija među vodećima i u korištenju sredstava iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti.

Da Krapinsko-zagorska županija maksimalno koristi mogućnosti koje pružaju europski fondovi naglasio je i župan Željko Kolar .

-I dalje postoje oni koji ne razumiju da je za Republiku Hrvatsku najbolji mogući izbor članstvo u Europskoj uniji, a na nama je da ono što nam se nudi kroz europske fondove iskoristimo na najbolji mogući način, rekao je župan Kolar dodavši da se već sada pripremaju projekti za novu financijsku omotnicu te da vjeruje da će Krapinsko-zagorska županija i dalje ostati među najuspješnijima u Hrvatskoj po povlačenju sredstava iz europskih fondova.

Radio KAJ - Zagreb i sjeverozapadna Hrvatska