IVANEC – Ovih su dana započeli radovi na izgradnji novog parkirališta kojim će se osigurati dvadesetak novih parkirnih mjesta, započeli su ovih dana u Ulici Ljudevita Gaja u Ivancu. Umjesto klasične asfaltne površine, parkirališna mjesta bit će izvedena pomoću travnatih rešetki, što pridonosi održivijem upravljanju oborinskim vodama te estetski bolje uklapa prostor u okolni ambijent.
U sklopu istog projekta predviđeno je i uređenje nove pješačke staze, čime će se povećati sigurnost za pješake i unaprijediti ukupna funkcionalnost javne površine. Poseban naglasak stavljen je i na očuvanje i unaprjeđenje zelene infrastrukture, planirano je postavljanje nekoliko zelenih otoka, odnosno površina za sadnju drveća, čime se dodatno doprinosi kvaliteti života građana i estetskom izgledu naselja.
Radove izvodi lokalna tvrtka, a ukupna vrijednost projekta iznosi 50.000 eura. Ovaj projekt dio je kontinuiranog ulaganja Grada Ivanca u komunalnu infrastrukturu i uređenje javnih površina, s ciljem stvaranja funkcionalnijeg, sigurnijeg i zelenijeg urbanog prostora za sve građane.