ZAGREB – Radovi na hitnoj sanaciji puknuća magistralnog cjevovoda su završeni, a tramvajski kao i ostali promet Ulicom grada Vukovara u Zagrebu pušten je u punom profilu.
Na sanaciji su od srijede ujutro, 11. veljače 2025. godine bile angažirane sve gradske i komunalne tvrtke kako bi se puknuće saniralo u što skorijem roku. Ekipe hitnih intervencija Vodoopskrbe i odvodnje pristupile su zamjeni dijela magistralnog cjevovoda iz 1948. godine na kojemu je došlo do puknuća, te je po dovršetku radova omogućena opskrba pitkom vodom kućanstvima na Vrbiku. Nakon sanacije vodoopskrbnih cijevi, podružnica Zagrebačke ceste sanirala je nastala oštećenja na kolniku tako da je promet normaliziran.
Podružnica ViO prije nekoliko mjeseci pokrenula je javnu nabavu za zamjenu cjevovoda na kojemu je došlo do puknuća. Početak radova očekuje se na ljeto. Projekt predviđa zamjenu kompletnog magistralnog cjevovoda po Vukovarskoj ulici. Procijenjena vrijednost radova je oko 3,5 milijuna eura, a radovi će se izvoditi u fazama kako bi se osigurala protočnost prometa tijekom cijelog razdoblja provedbe projekta. Ovaj projekt nastavak je ulaganja u dotrajalu javnu vodoopskrbnu mrežu na području Grada Zagreba, čija je prosječna starost 50 godina. Lani je ViO uložila 36 milijuna eura u rekonstrukciju i širenje vodoopskrbne mreže, a u 2025. godini ulaganja će biti dodatno povećana.
Foto: Zagrebački holding