Skip to content

Prijem za izuzetno uspješne zaprešićke učenike i sportaše

Posted in Vijesti Radija Kaj

ZAPREŠIĆ- Zaprešićke učenike koji su svojim radom postigli iznimne rezultate na međunarodnim i državnim natjecanjima, kao i vrhunske sportaše, u zaprešićkoj Gradskoj upravi, u četvrtak, 05. ujna 2024. godine, primili su i prigodno nagradili gradonačelnik Željko Turk i zamjenik gradonačelnika Alan Labus te predsjednik Gradskog vijeća Matija Teur.

Matija Bedek, učenik OŠ Bistra na 66. Natjecanju mladih tehničara u Strojarskim konstrukcijama osvojio je 1. mjesto, Lovro Ivković, učenik saksofona u Glazbenoj školi Zlatka Balokovića osvojio je 1. nagradu na 62. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, saksofon, III. Kategorija, a učenik Srednje škole Ban Josip Jelačić, smjer Tehničar za računalstvo, Marin Brundić na Državnom natjecanju u informatici osvojio je 1. mjesto. Višestruko nagrađivani učenik XV. gimnazije Val Karan osvojio je brončanu medalju na Europskoj i srebrnu medalju na Svjetskoj olimpijadi iz fizike,  dok je Lea Pogač, učenica Gimnazije Ivana Supeka osvojila je 1. mjesto ekipno na Svjetskom prvenstvu u debati u Vijetnamu. Svi ovi učenici dobitnici su i Oskara znanja 2023./2024., te su svakako ponos Zaprešića.

-Uz iznimno nadarene učenike, Zaprešić je poznat kao grad sporta, te iako u sportu nisu važne samo medalje i uspjesi, izniman je ponos kada su na svjetskim natjecanjima najbolji upravo zaprešićki sportaši, rekao je gradonačelnik Željko Turk ističući kako je njihov rad, zalaganje i uspjeh najljepša promocija Zaprešića.

Vito Košar, borac tajlandskog boksa, osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. u kategoriji do 86 kg, gdje je tajlandski boks uvršten kao pokazni sport.  Vito je osvojio zlatnu medalju na svjetskom prvenstvu u kategoriji seniori elite do 86 kg u Patrasu, Grčkoj, a uz njega novčanu nagradu primio je i njegov trener Mario Košar.Osvajači brojnih medalja Kuglački klub Zaprešić ove je godine osvojio drugo mjesto na Svjetskom kupu u Apatinu i drugo mjesto u Ligi prvaka u Bačkoj Topoli u 2024. godini vođeni trenerom Lovrom Benčevićem.

Za odličan sportski rezultat postignut u pojedinačnim natjecanjima, a time i promociju Zaprešića dodijeljene su novčane nagrade i kuglačima Alenu Kujundžiću za osvojenu titulu svjetskog prvaka u mix tandemu na Svjetskom prvenstvu, Marinu Zekiću za osvojenu brončanu medalju na svjetskom prvenstvu, a u okviru reprezentacije RH (U18 juniori), Mateju Mrli za osvojenu brončanu medalju na svjetskom prvenstvu, a u okviru reprezentacije RH (U18 juniori), Luki Jakovini za osvojenu titulu europskog prvaka u paru (U14 kadeti) te kuglačici Lani Pavlinec za osvojenu titulu viceprvakinje na Europskom prvenstvu pojedinačno. Novčana nagrada dodijeljena i njihovom treneru Miri Noršiću.