Skip to content

Potpisan ugovor za dogradnju križevačke Gimnazije vrijedan 2,8 milijuna eura

Posted in Vijesti Radija Kaj

KRIŽEVCI – Ugovor o javnoj nabavi radova dogradnje Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkog Križevci vrijedan 2,8 milijuna eura s predstavnikom izvođača radova potpisao je župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren. Koprivničko-križevačka županija je za ovaj projekt prijavom na Poziv za dodjelu bespovratnih sredstava Izgradnja, rekonstrukcija i opremanje srednjih škola osigurala 1,8 milijuna eura bespovratnih sredstava, a ostatak će osigurati iz izvornih sredstava Proračuna.

– Ovo je najbolji način da damo doprinos zajednici i dodatno unaprijedimo standarde obrazovanja u Križevcima. Ovaj projekt je vrijedan i zahtjevan, a upravo zbog toga smo na njega iznimno ponosni. Vjerujem da će novo krilo škole dodatno podići standard obrazovanja na zadovoljstvo učenika, nastavnika i roditelja“, poručio je župan Koren.
Dogradnja gimnazije obuhvaća izgradnju tri učionice, tri kabineta, sanitarnih čvorova i dizala s ukupnom površinom dogradnje od 440 metara četvornih. Projekt uključuje i ugradnju dizalica topline, fotonaponske elektrane, plinskog kondenzacijskog kotla, platformi za osobe smanjene pokretljivosti te energetsku obnovu postojećeg dijela škole dodatnom toplinskom izolacijom.

Radio KAJ - Zagreb i sjeverozapadna Hrvatska