ZAGREB – Izgradnja novog dječjeg vrtić u Remetincu krenula je u realizaciju u utorak, 23. rujna 2025. godine. Projekt obuhvaća rušenje postojećeg, 50 godina starog montažnog objekta te izgradnju novog, većeg vrtića, kapaciteta 12 odgojnih skupina.
Ukupna vrijednost investicije procijenjena je na 7,5 milijuna eura, od čega će oko sedam milijuna biti financirano iz gradskog proračuna, dok će preostalih 650 tisuća eura biti osigurano kroz EU fondove, putem Nacionalnog plana oporavka i otpornosti. Novi vrtić će biti moderan objekt koji spaja funkcionalnost, estetiku, energetsku učinkovitost i održivost.
-Kada se završe radovi, dječji vrtić u Remetincu bit će među najvećim vrtićima u Zagrebu s 12 odgojnih skupina, četiri više nego do sada, rekao je Tomislav Tomašević, gradonačelnik Zagreba.
Novi vrtić bi trebao biti izgrađen kroz godinu dana, odnosno na sami početak iduće pedagoške godine.