KRAPINA – Ugovor o sufinanciranju rada Vatrogasne zajednice Krapinsko-zagorske županije u 2025. godini vrijedan 265 tisuća eura, potpisan je u petak, 21. veljače 2025. godine, u Krapini, a ujedno je i predstavljen godišnji izvještaj o radu. Osigurano je i 50 tisuća eura za djelatnost Županijskog vatrogasnog operativnog centra, a Županija će s 10 tisuća eura sudjelovati i u obilježavanju 150. obljetnice DVD-a Krapina.
Vatrogasna zajednica ima 81 dobrovoljno vatrogasno društvo, dvije javne vatrogasne postrojbe, više od 6.500 članova vatrogasnih organizacija, te 1.800 operativnih vatrogasaca. Protekle godine bilo je ukupno 635 vatrogasnih intervencija, od toga 178 požara. Najviše požara bilo je u zimskim mjesecima zbog sezona grijanja, a zabilježeno je i 18 požara na vozilima. – I dalje kontinuirano zanavljamo opremu i osposobljavamo naše vatrogasce, pa smo ih prošle godine educirali za tehničke intervencije spašavanja ljudi iz zatvorenih objekata ili iz automobila, rekao je predsjednik Vatrogasne zajednice Krapinsko-zagorske županije Stjepan Skuliber, dodavši kako će u ovoj godini biti obilježeno i 150. godina vatrogastva u Krapinsko-zagorskoj županiji.
-Izrazito je bitna edukacija vatrogasaca i svjesni smo da moramo dodatno ulagati u usavršavanje kadra, ali i u kupovanje novih aparata kako bi vatrogasci bili što brži i učinkovitiji, rekao je župan Željko Kolar, dodavši da će Županija izdvojiti i 50 tisuća eura za Vatrogasni operativni centar u Zaboku.

Krapinsko-zagorska županija sufinancira rada svoje Vatrogasne zajednice sa 265 tisuća eura
Posted in Vijesti Radija Kaj