Skip to content

Još jedno priznanje Financial Timesa Krapinsko-zagorskoj županiji

Posted in Vijesti Radija Kaj

KRAPINA/BEDEKOVČINA – Još jedna prestižna nagrada, namijenjena tvrtkama i regijama koje pokreću promjene diljem Europe te ulaganjima koja imaju najveći potencijal za postizanje značajnog utjecaja na terenu, stigla je u Krapinsko-zagorsku županiju. Naime, Financial Times je 2026. godine prvi put organizirao Investment Impact Awards, nove međunarodne nagrade koje se razlikuju od klasičnih rangiranja investicija po tome što ne ocjenjuju samo veličinu ulaganja, nego njegov stvarni učinak na gospodarstvo i društvo. Cilj nagrade je prepoznati projekte koji dugoročno mijenjaju regionalni razvoj – kroz kvalitetna radna mjesta, tehnološki napredak, obrazovanje, održivost i usklađenost s nacionalnim strategijama.

Prijave su bile otvorene investitorima i investicijskim agencijama iz cijele Europe, a ukupno je zaprimljeno 106 prijava iz velikog broja europskih država i različitih industrija, među kojima je bila i prijava Krapinsko-zagorske županije s projektom TT Kabeli. Riječ je o projektu izgradnje tvornice za proizvodnju srednje i visokonaponskih kabela na području Općine Bedekovčina, investiciji regionalne industrijske grupacije TT Group iz Bosne i Hercegovine.

Nakon ocjenjivanja svih pristiglih prijava, ovaj je projekt osvojio 3. nagradu Financial Times fDi Investment Impact Awards. Župan Željko Kolar naglasio je kako nagrada predstavlja značajno međunarodno priznanje Krapinsko-zagorskoj županiji i potvrđuje da može privući i zadržati tehnološki napredne investicije. Ujedno je to snažna promocija županije kao regije koja može razvijati modernu industriju, kvalitetna radna mjesta i održivi gospodarski rast.

Radio KAJ - Zagreb i sjeverozapadna Hrvatska